نوزاد

رفتارهایی که با نوزادان ممنوع است

رفتار با نوزاد

نوزادتان را تنها نگذارید

اول از همه، کودک خود را به تنهایی در رختخواب، گهواره، ایستگاه استراحت و تعویض لباس کودک یا در اتاق دیگری ترک نکنید، در هیچ زمانی نباید یک نوزاد بدون مراقب و یا تنها باشد. گریه یک نوع ارتباط است اگر کودک شما گریه کند، دلیل آن این است که او نیاز به چیزی دارد ، نیازی مثل تغذیه یا عوض کردن پوشک، چیزی ممکن است اذیتش کند، یا کودک شما فقط میخواهد با مادرش باشد. بعضی ها می گویند کودک باید یاد بگیرد که چگونه مستقل باشد ، آنها بعدا یاد خواهند گرفت که چگونه در زندگی مستقل شوند پس این باور برای نوزاد صدق نمی کند.

یک نوزاد مانند یک انسان بالغ نمی خوابد هر دو یا سه ساعت، کودک از خواب بیدار می شود تا دنبال مادرش بگردد و دوباره بخوابد در این شرایط احتمالا شما نمیتوانید کودک را بخوابانید، بلکه کودک شما به طور طبیعی به خواب خواهد رفت .به خواب رفتن به خودی خود فرآیندی است که با گذشت زمان رشد می کند؛ اگر شما در مورد خواب در رختخواب خود با کودکتان مطمئن نیستید، یک گهواره در نزدیکی خود نگه دارید، بنابراین شما می توانید در اسرع وقت کنارش باشید. انجام این کار نیز به شما کمک خواهد کرد که زمانهایی که باید در شب بیدار بمانید کم شود.

بغل کردن را فراموش نکنید

زمانی که یک نوزاد در آغوش مادر خود است، لحظه ای بسیار زیباست هیچ مشکلی وجود ندارد که مادر با احساسات زیبایی سرازیر شده رفتار کند، اما ممکن است او نیز عصبی باشد، به خصوص اگر نخستین بچه باشد. علی رغم تمام توصیه های مادربزرگ، خواهر، عمه، خاله و دوستانی که مادر بودن را تجربه کرده اند و همچنین کلاس های قبل از زایمان و صدها فایل در وب سایت ها، مادر جدید ممکن است نداند که چگونه نوزاد را باید نگهداری و بغل کند، مخصوصا در اوایل به دنیا آمدن او پس با تمام وجود  وبا تمام غرایز مادرانه او را در آغوش بگیرید.

دستان ایمن یک مادر محل آرامش نوزادان است اگر کودک به طور منظم در آغوش مادران آرام نشود آرام شدنش سخت تر و طولانی تر خواهد بود و زندگی را سخت تر خواهد کرد.نوزادان خود نمی توانند از خود دفاع کنند آنها نیاز به لمس مادر دارند تا جایی که ممکن است. آنها نیاز به مراقبت، حفاظت و دادن چیزهایی دارند که نیاز به آنها دارند، محدود کردن تماس با نوزاد از ابتدا گیرنده های هورمونی را برای شادی تضعیف می کند.

نوزادتان را شدید تکان ندهید

باید این را بگوییم پس از یک شب سخت که در آن کودک شما گریه می کند و هیچ کس نمی داند چه کاری انجام دهد یا چه اشتباهی رخ داده احتمال دارد او را به دلیل از دست دادن کنترل اعصاب خود تکان شدیدی بدهید. والدینی که می گویند که تا کنون وسوسه نشده اند کودک خود را تکان دهند تا گریه اش را متوقف کنند، حتما دروغ می گویند ولی آیا این تکان شدید درست است؟ تکان دادن شدید به شما کمک می کند تا کودکتان آرام شود امااحتمالا فقط باعث ترس کودک و گریه بیشتر او خواهد شد علاوه بر این، شما می توانید به بدن ظریف او آسیب برسانید ؛ هر چند سخت است اما در این شرایط آرزوهای عاشقانه و حس آرامش را برای او آرزو کنید و در آغوش خود به آرامی جسم کوچکش را نگه دارید.

گریه هایش را نادیده نگیرید

علی رغم هشدار دیگران به لوس شدن و بد عادت شدن  نوزادتان حداقل تا پایان ۶ ماهگی به تمام گریه هایش که هر کدام از باب خواسته و نیازی است توجه کنید و نیازهایش را برآورده کنید.

آنها را تنبیه نکنید

تنبیه ، یک اتفاق به کودک یاد میدهد که شخصی که از او مراقبت میکند را نزد کودک بی اعتبار کند علاوه بر این، نوزادان یاد می گیرند تا نیازهای خود را درون خود حفظ کنند، انگیزه خود را از دست می دهند ، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و در نهایت درد و استرس را به عنوان یک عرف می پذیرند. برای بزرگ کردن نوزادان خوشحال که می دانند نیازهای آنها برآورده شده است، باید صبور باشید. مطمئنا گاهی اوقات بسیار سخت است ، فراموش نکنید مراقبت از نوزاد یک تجارت بی نظم است! اما نوزادان نیاز به مراقبت و صبر از جانب والدینش است.

منبع:نمناک

تاریخ انتشار اصلی : 2018-10-15 21:21:57

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

بستن